O produktoch

Výrobky:
Posteľné obliečky, paplóny, vankúše, prehozy, prestieradlá, uteráky a osušky

POSTEĽNÉ OBLIEČKY


OBLIEČKY značky ADELAFILIPP ® prinášame pre ľudí, ktorí hľadajú kvalitný materiál a zaujímavé dezény obliečok. Pre ľudí, ktorí majú svoj štýl a chcú, aby to ich domov aj odrážal. Sledujeme módne trendy a snažíme sa Vám priniesť niečo nové, netradičné i nadčasové. Našou zárukou sú kvalitné materiály a spracovanie. V ponuke máme obliečky vyrobené zo 100 % bavlny – perkalu, zo 100 % bavlneného saténu, zo 100 % bavlneného saténu – Prémium a čisto prírodné obliečky zo 100% lyocelového saténu – Tencel®. Bavlna je vzdušná, zdravotne nezávadná, príjemná na dotyk s pokožkou. Lyocell je revolučné nanovlákno vyrobené z eukalyptového dreva, ktoré okrem dokonalého odvodu vlhkosti je aj výnimočne šetrné k pokožke, čo ocenia predovšetkým ľudia s kožnými problémami.


Ponúkame rôzne kolekcie posteľných obliečok:


• plné abstraktných a geometrických motívov lahodiacich oku
• s jemnými kvetinovými motívmi, ktoré rozvoňajú Vašu spálňu a vtiahnu Vás do sveta poézie
• s nádychom starých čias s jemnými ornamentmi a vzormi, ktoré sú prenesené v dobe a použité moderným spôsobom. Každý motív je svojský, s prvkami romantiky až zasnenosti. Je ideálnym doplnkom do moderných a rustikálnych spální
• s jemnými výšivkami, ktoré sa odlišujú a sú výnimočné oproti tlačeným posteľným súpravám
• s károvanými nadčasovými vzormi
• s kombinovaným saténovým prevedením, ktoré sú svojou jemnosťou, jednoduchosťou a farebným zladením zaujímavým prvkom Vašej spálne,
• pre vášnivých cestovateľov, zberateľov a milovníkov prírody,
• pre malých i veľkých s aktuálnymi mladistvými dizajnami a s motívmi zvieratiek.
Kvalitu posteľných súprav zaručuje testovanie a udelenie certifikátov kvality vo VÚTCH Žilina. Na tkaninu sa vzťahuje medzinárodný certifikát kvality a ekológie Oeko-Tex Standard 100. Základnými skúškami sa zisťuje väzba, materiál, rozmery a hmotnosť použitej textílie. Mechanicko-fyzikálnymi skúškami sa zisťuje pevnosť v ťahu, odolnosť proti opotrebovaniu, pevnosť v ohybe, vzdušnosť, savosť, tepelno-izolačné vlastnosti a odolnosť proti svetlu. Chemickými skúškami sa zisťuje farebná stálosť, stálosť vyfarbenia pri pôsobení potu, slín atď.

Ošetrovanie posteľných súprav
Všetky posteľné súpravy majú našitú ošetrovaciu etiketu s návodom na údržbu. Je dôležité dodržiavať ošetrovacie symboly.

Výber pracieho prášku je osobná záležitosť, každopádne odporúčame vyhýbať sa lacným pracím prostriedkom, ktoré sú menej citlivé ku tkanine. Takisto Vám odporúčame vyhýbať sa pracím práškom so silným bieliacim účinkom. Ak použijete aviváž, tkanina je po praní jemná, hebká a žehlenie je jednoduchšie.
Obliečky je možné prať pri teplote 60°C, no s modernými pracími prostriedkami dosiahnete excelentný účinok aj pri teplote 40°C. Posteľné obliečky perte oddelene pracím práškom na farebné prádlo, nepoužívajte bielidlá, perte naruby s uzavretým zipsom. Pri praní voľte šetrné odstredenie a návliečky pekne zaveste.
Posteľné súpravy odporúčame prať obrátené naruby. Prirodzenou vlastnosťou bavlny je zrážavosť. Pri prvom praní sa môže stať, že sa posteľné súpravy zrazia o 4% - 6%. Pri ďalších praniach už rozmer ostáva stabilný.

Sušenie:
Ak používate sušičku, vyhýbajte sa vysokým teplotám, môže viesť ku zrazeniu tkaniny ako aj „krehkosti" tkaniny. Ak posteľné súpravy sušíte na slnku, odporúčame sušiť z rubovej strany a nevystavovať prudkému slnečnému žiareniu.
Žehlenie:
Pre dokonalý efekt odporúčame žehliť posteľné súpravy mierne vlhké. Ak sú suché, odporúčame použiť naparovaciu žehličku, resp. pokropiť obliečky vodou. Žehlenie je veľmi dôležitá činnosť, ktorou výrazne prispejete k hygiene lôžka.

PAPLÓNY


Ako si vybrať správny paplón?


Pred nákupom si premyslite, ktorá vlastnosť je pre Vás najdôležitejšia: hrejivosť, ľahkosť, možnosť vyvárania, absolútny komfort, zvýšené relaxačné účinky? Kde budete používať paplón: v spálni, detskej izbe, na chate, v chladnejšom alebo teplejšom prostredí atď. Na výber paplóna by ste sa mali pozerať z pohľadu, ako reagujete na teplo, čo pre vás znamená tepelná pohoda, akú preferujete izbovú teplotu.

Ponúkame Vám špičkové prešívané paplóny zhotovené z mäkkučkých zdravotne nezávadných materiálov. V ponuke máme paplóny delené podľa hrejivosti a sezón. Veľmi aktuálne sú ľahké a vzdušné paplóny pre alergikov a antimikrobiálne paplóny. Novinkami sú Aloe Vera paplón s výťažkami rastliny aloe, ktorý pôsobí blahodárne na pokožku a zmysly. Paplón s karbónovým vláknom s dokonalými antistresovými vlastnosťami alebo paplón, ktorý pri vyšších teplotách chladí a pri nižších zahrieva. Paplóny sú prešívané do zón, ktoré sa prispôsobia telu a podľa vlastností a zloženia účinne pôsobia počas spánku.


Letné paplóny
Ak je vám v noci teplo, odkopávate sa spod paplóna, alebo spíte v teplej izbe, doporučujeme vám letné paplóny, ktorých výplň je 500 - 700g. V našej ponuky je paplón Medica Cool a Paplón Aloe Vera.


Stredne hrejivé paplóny
Ak spíte v miestnosti, kde je teplota v rozmedzí 18 - 23°, je pre vás optimálny celoročný paplón. Váha výplne je 800 - 1000g. V našej ponuke máme paplón Silverline, Medica Micro, Medica Profi, Feng-shui, Aloe Vera.


Vysoko hrejivé paplóny
Ak ste zimomravý, je vám v noci často zima, alebo spíte v chladnej miestnosti, potrebujete zimný paplón. Váha výplne je viac ako 1000 - 1100g. V našej ponuke je paplón Medica Micro s náplňou 1400 g a paplón Canada, ktorý je ušitý z dvoch povrchových materiálov /mikrovlákno+plyš/.


4-sezónne paplóny
Tieto paplóny sa vyznačujú tým, že sú to 2 samostatné paplóny, ktoré sú spojené baby cvokami. Jeden paplón má výplň 500 g a druhý 900 g. Paplóny sa môžu využívať oddelenie, alebo v zimnom období spojené do jedného.


Predĺžené paplóny a paplóny na francúzske dvojlôžka
V ponuke máme paplóny klasických rozmerov, ale aj paplóny predĺžené – 140x220 a paplóny na francúzske dvojlôzka v rozmere 210x230.


Prírodné paplóny
Prirodzená antibakteriálna ochrana a vhodnosť pre alergikov je založená na prírodnej báze. Paplóny sú vyrobené z povrchovej látky Botanica Tencel ® - 100 % lyocell satén. Je to na dotyk s pokožkou výnimočne hebká lyocellová saténová tkanina. Výplň paplóna je 100% lyocell – Tencel® 420 g. V ponuke paplón Botanica.


Antibakteriálne paplóny
Od ostatných paplónov sa odlišujú trvalou antimikrobiálnou a protiroztočovou ochranou vďaka použitej bioaktívnej výplni Wellmann HealthGuard®. Výrazne redukujú alergény a nepríjemné pachy. Paplóny Silverline sú vyrobené z tkaniny so striebornými vláknami, ktorá zabraňuje rastu baktérií, majú výborné antistatické a termoregulačné vlastnosti. Spĺňajú podmienky medzinárodného certifikátu Oeko-Tex Standard 100. V ponuke sú paplóny Antimikrobial a Silverline.


Detské paplóny
Detské paplóny sú vyrobené z mikrovlákna a zatkaného karbónové vlákna, ktoré rušia negatívny vplyv elektrostatického náboja, ktorý spôsobuje svalové napätie, poruchy spánku, u senzitívnych ľudí dokonca stres. Prispievajú v pokojnému, hlbokému a nerušenému spánku a nespôsobujú ani nezhoršujú alergie. V ponuke sú paplóny Medica Micro a paplón Antistress.


Antiastmatické paplóny
Vhodné podmienky pre alergikov a astmatikov počas spánku zaručuje použitá špeciálna výplň - Sensifil™- duté 3D vlákno, 1000 g. Povrch je vyrobený z hebkého a splývavého bavlneného saténu, ktorý perfektne kopíruje tvar tela. V ponuke máme paplón Astma.

VANKÚŠE
Vankúše musia byť pohodlné, odbremeniť svalstvo krku a šije, podopierať hlavu, prijímať pot, zahrievať, hygienické s možnosťou prania a musia sa Vám dokonale prispôsobiť.


Ako si vybrať správny vankúš?

Je to jednoduché: vankúš by mal podopierať hlavu, krk a chrbticu v jednej línii. Každá poloha spánku má svoj typ vankúša. Stačí vedieť, ktorú polohu pri spánku preferujete.


Spím na boku.
Potrebujete vysoký vankúš. Hlava a krk sú v jednej línii s chrbticou. Z našej ponuky doporučujeme vankúše Antistress.


Spím na chrbte.
Potrebujete stredne vysoký vankúš. Pri tomto type vankúša krčná chrbtica a svalstvo šije optimálne zrelaxuje. Z našej ponuky doporučujeme vankúše Medica Micro, či Aloe Vera.


Spím na bruchu.
Potrebujete nízky vankúš. V tejto polohe si žiaľ najmenej oddýchne krčné svalstvo. Aj tu však máme pre Vás riešenie: vankúše sú šité na zips a je možné regulovať si výplň vankúša podľa vlastných požiadaviek. Vankúš jednoducho otvoríte, odoberiete, či pridáte potrebné množstvo výplne a tak si ho upravíte podľa osobných potrieb.

Ošetrovanie paplónov a vankúšov
Všetky naše paplóny a vankúše je možné prať, sú vhodné aj pre alergikov a spĺňajú najnáročnejšie kritériá na hygienu spania. Veľa radosti a pohodlný spánok Vám prinesie, ak sa budete pridržiavať našich nasledovných typov:
• Paplóny a vankúše odporúčame minimálne raz za týždeň vyvetrať
• Testy dokázali, že už po praní na 40°C sú naše výrobky hygienické. Praním pri tejto teplote odstránite základné alergény. Súčasne tým chránite životné prostredie. Pre alergikov odporúčame paplóny a vankúše s teplotou prania do 95°C, resp. paplóny a vankúše so špeciálnymi povrchovými, alebo výplňovými materiálmi.
• Všetky paplóny a vankúše majú našitú ošetrovaciu etiketu s návodom na údržbu. Je dôležité dodržiavať ošetrovacie symboly.
Všetky paplóny, ako aj niektoré vankúše sú perfektne prešité, čím je zabezpečená dlhšia životnosť a dokonalé prispôsobenie sa líniám Vášho tela.
Vankúše sú plnené špeciálnymi polyesterovými vločkami, ktoré zabezpečia, že Váš vankúš je odolný proti uľahnutiu.
Naše paplóny sú plnené dutým silanizovaným vláknom a môžu sa v závislosti od použitých materiálov prať až do 95°C (info o praní na každom výrobku) v klasických práčkach, alebo jednoducho oprať ručne. Potom musia byť paplóny a vankúše dôkladne usušené.
Príliš dlhé pôsobenie vlhkosti spôsobuje uzatváranie dutiniek silanizovaného vlákna, preto je veľmi dôležité pravidelné vetranie paplónov a vankúšov. Súčasne tým zabezpečíte ich sviežosť a predĺžite životnosť. Je vhodné vankúše a paplóny každé ráno natriasť.

PRESTIERADLÁ
V ponuke máme prestieradlá Jersey a Satén. Jersey prestieradlá sa hodia ku všetkým druhom posteľných obliečok. Sú veľmi obľúbené, pretože sa nemušia žehliť, nezrážajú sa a sú tvarovo prispôsobivé. Skvelú stabilitu a jednoduchú manipuláciu pri prezliekaní zaručuje prirodzená pružnosť, kvalitná všitá guma po obvode prestieradla. Prestieradlá sú šité na matrace do výšky 25 cm.


Ako vybrať správny rozmer prestieradla?
Na matrac rozmeru 180x200 je určené prestieradlo 180x200.
Na matrac 80x200, 90x200,100x200 je určené prestieradlo 90x200.


Starostlivosť o prestieradlá
Prestieradlá môžete prať v práčke. Doporučená teplota je 40 °C. Pred prvým použitím je potrebné ich dôkladne vyprať v práčke, najlepšie oddelene, aby boli dobre odstránené zbytkové farby a nečistoty z výroby.
Sušenie v sušičke nedoporučujeme, ale je možné. Ak sa pre sušenie rozhodnete, doporučujeme šetrné, dlhšie sušenie na nízku teplotu.
Žehlenie je možné. U Jersey prestieradiel nie je potrebné.
Nedoporučujeme používať aviváž, pretože zabraňuje prirodzeným vlastnostiam materiálu – v podstate obalí vlákna a znemožní látke dýchať.
Prestieradlá nevyvárajte, nemandľujte ani nabielte.

PREHOZY
V ponuke máme dve kolekcie prehozov: Jacquard Queen a Mandala
Prehozy z kolekcie Jacquard Queen sú prehozy zhotovené žakárovou technikou. Ich výhodou je, že sa dajú použiť z oboch strán. Jedna strana odráža pozitívny vzor a druhá je negatívnym obrazom daného motívu. Rozmery prehozu na dvojlôžko:250 x 270 cm.
Prehozy z kolekcie Mandala sú zhotovené z jemne česaných priadzí so saténovým leskom – nazývaným bavlnený satén. V ponuke máme rozmery na jednolôžko a dvojlôžko: 135x200, 210x230 cm.

UTERÁKY A OSUŠKY
V ponuke máme uteráky a osušky Bombo a Premium.
Bambo, ktorú sú zložené zo 75 %Mikrobavlna + 25% Bambusove vlakno/. Sú veľmi ľahké, hebké s vysokou savosťou a prirodzenými antibakteriálnymi vlastnosťami.
Premium, ktoré sú zložené zo 100% Mikro bavlny, ktoré sa vyznačujú vysokou savosťou, hebkosťou a dlhou životnosťou.


Ošetrovanie uterákov a osušiek
Všetky výrobky majú našitú ošetrovaciu etiketu s návodom na údržbu. Je dôležité dodržiavať ošetrovacie symboly.
Uteráky a osušky je možné prať pri teplote 60°C, no s modernými pracími prostriedkami dosiahnete excelentný účinok aj pri teplote 40°C. Tmavé farby na uterákoch a osuškách môžu pri prvom praní mierne stratiť farebnosť, v konečnom dôsledku sa však vzhľad výrobku nezmení. Tmavé farby odporúčame prvýkrát prať osobitne. Aviváže používajte len minimálne, nakoľko vytvárajú „obal" okolo vlákien, čo má nepriaznivý vplyv na savosť uterákov a osušiek.

Sušenie:
Ak máte bubnovú sušičku, odporúčame len 5 – 10 minútové sušenie, potom výrobok vyberte a nechajte ešte voľne obschnúť.
Na základe týchto rád budete mať uteráky a osušky vždy mäkkučké, jemné a savé.

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.
Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať