Späť

Bavlnený makosatén, čo to je?

Pridané: 17.7.2020 15:18:43 Počet zobrazení: 423

17 Júl 2020

Už ste toto pomenovanie začuli, ale neviete si spomenúť, kde a čo to vlastne znamená? Nevadí, my Vám prezradíme prečo povedať makosaténu ÁNO.

Bavlnený makosatén, čo to je?

.

.

.

.

.

 

Makosatén je vyššia obdoba bavlneného saténu. Avšak nie je satén ako satén.

 Ako sa vyrábajú obliečky | Adelafilipp.sk

   

 

Pomenovanie saténové obliečky kedysi patrilo posteľným obliečkam zo syntetických materiálov ako je polyester, alebo viskóza. Dnes však tieto „umelé" materiály nahrádzame prírodnou surovinou a to česanými priadzami bavlny. Vďaka tomu je bavlnený satén príjemne hebký, vzdušný a dokonale pohlcuje vlhkosť.

 

Makosaténové obliečky Evora | Adelafilipp.sk Makosaténové obliečky Fatima| Adelafilipp.sk Makosaténové obliečky Marabella | Adelafilipp.sk

 

Avšak pri makosaténe je tkanina vyrábaná z ešte kvalitnejšej egyptskej bavlny a to vďaka použitiu tenučkých priadzí s jemnosťou cca 10 tex. Pri výrobe tkaniny z takýchto vlákien nám vzniká tenučký a veľmi hebký materiál s príjemným leskom, ktorý sa nežmolkuje a môže sa prať aj pri teplote 60°C.

 

 

Makosaténové obliečky Golden Elephant| Adelafilipp.sk Makosaténové obliečky Alexandria | Adelafilipp.sk Makosaténové obliečky Almeria | Adelafilipp.sk

 

Makosatén je teda ideálny materiál pre Váš spánok a to vďaka tomu, že nie je chladivý (na rozdiel od syntetických saténov) je príjemne hebký (nedráždi Vašu pokožku) a udrží si svoj hladký povrch aj po dlhom čase.

 

_____________________________________________________________

 

Zamilujte si tento ľahučký bavlnený materiál.

 

Starostlivosť produkty z makosaténu

Pravý bavlnený makosatén sa vyznačuje veľmi tenučkým a až pavučinkokvo jemným materiálom. Materiál aj napriek chladivému omaku neobsahuje žiadne umelé materiály, len čistú bavlnu.

 

Pranie: Obliečky perte na 60 °C s pracím práškom na farebné prádlo, nepoužívajte bielidlá. Pri praní voľte šetrné odstredenie a návliečky pekne zaveste.

Žehlenie: Vďaka prírodnému charakteru bavlnených priadzí je možné makosatén žehliť a tým tak zaručiť hygienickú čistotu obliečok ako aj ich elegantný vzhľad bez pokrčených miest.

Žehliť pri teplote do 180°C 

Newsletter

Odoberať naše novinky

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.
Táto stránka používa cookies. Viac info